4 פעילויות מומלצות לחופש הגדול בבית

מה לעשות עם הילדים בחופש הגדול

החופש הגדול נמצא ממש מעבר לפינה ובמשחק ומחשבה החלטנו להכין מאמר מיוחד לכל ההורים שחוששים מעודף הזמן החופשי של ילדיהם ולא מעוניינים פשוט לזרוק את הקטנים אל מול המסכים. לקחנו את עשרות שנות הניסיון שלנו בעולם המשחקים וחומרי היצירה וגיבשנו רשימה של פעילויות לחופש הגדול שאפשר לעשות בעזרת חומרי יצירה פשוטים ובסיסיים. התעסקות עם חומרי יצירה מסוגלים לספק לנו שעות של הנאה ותעסוקה, תוך כדי שהם מסייעים לילדים לפתח כישורי יצירתיות ומקנים להם עוד המון ערך מוסף של שיתוף פעולה ותרומה להתפתחות תקנית, אך חשוב מאוד לפקוח עיניים, להשגיח ולוודא כי חומרי היצירה הנגישים מתאימים לגילו של הילד. עיקר הדאגה היא כמובן מחפצים קטנים שילדים קטנים עלולים לבלוע. אז בואו ניגש למטרה לשמה התכנסנו ונתחיל לדבר על פעילויות לחופש הגדול בבית, פעילויות שאפשר לבצע בקלות בעזרת חומרי יצירה.

מה אפשר לעשות בעזרת חומרי יצירה בבית

• ציור ופיסול
אנחנו מתחילים מהמובן מאליו שאפשר לבצע בעזרת חומרי יצירה, ציור ופיסול. לא נדרש מאיתנו ההורים יותר מידי כדי להושיב את הילד עם דף לבן וחבילה צבעים, אבל בעבור הילד מדובר על משהו שעלול לשעמם אותו לאחר זמן קצר (ובטח אם מדובר על חופש גדול שבו אנחנו צריכים למלא משבצות רבות של תעסוקה לילדים). נסו לחשוב על דרכים מקוריות להפעיל את הילדים, כמו למשל להשתמש בפלסטלינה כדי לפסל או לבצע הדפסים של עלים ושאר צמחים.

• יצירת מסכות
במסגרת פעילויות לחופש הגדול שאפשר לעשות בבית, הפעילות הזו כבר דורשת השגחה ואולי ליווי הורי אך מדובר על אחת הפעילויות הכיפיות ביותר לילדים. הכנת מסכות מגבס היא פעולה פשוטה למדי שלא מצריכה מאיתנו יותר מידי דברים. רק חשוב כמובן להשתמש בווזלין על הפנים כדי שהמסכה תרד בקלות.

• מבוכים
קחו ניירות צבעוניים או קרפים והכינו מסלול מכשולים ברחבי הבית כך שהדמיון יעבוד שעות נוספות. אפשר להשתמש בחוטים שידמו לייזר שאסור לגעת בו, אפשר להשתמש בבריסטול כחול כים ובאמת שהדמיון הוא המגבלה היחידה שעומדת בפניכם. הפעילות הזו יכולה לתפוס חלק ניכר מהיום, בעיקר אם אחד הילדים בונה את המסלול לילדים האחרים.

• משחקי חשיבה
נכון שבדרך כלל מומלץ לקנות משחקי חשיבה לפי גיל הילד. אך אנחנו רוצים להציע לכם לנסות ולבנות משחקי חשיבה בעצמכם – למשל אפשר להתחיל במשהו פשוט כמו סולמות ונחשים, אך בהמשך אפשר להתפתח ולעלות את הרמה עם משחקי חשיבה מעץ שכבר ישמשו כסוג של פאזל.

4 פעילויות מומלצות לחופש הגדול בבית

חוץ מפעילויות יצירה, מה עוד אפשר לעשות עם ילדים בזמן החופש הגדול?

אם יש לכם בית גדול ואתם מחפשים פעילויות לחופש הגדול בבית שיעניקו לילדכם שעות של הנאה וגם יוציאו מהם את כל האנרגיה שיש להם, אז מהרו ורכשו משחקים לחצר המותאמים במיוחד לילדים. מדובר על מתקני חצר אטרקטיביים יותר מאלו שהכרנו בילדותנו, היום לא מדובר רק על מגלשה ונדנדה אלא על מתקנים שמספקים רף ריגוש גבוה בעזרת שילוב של אלמנטים אתגריים ומהנים אשר נבנים תחת תווי התקן הקפדניים ביותר כדי להבטיח שימוש בטוח לילדים.

אם יש לכם תינוקות או ילדים קטנים, אז גם שווה לכם לחפש ולהצטייד במשחקי התפתחות לתינוקות. לא רק שמדובר על משחקים שיעבירו לילד זמן, מעל הכול מדובר על משחקים שמסיעים לילדים לפתח יכולות מוטוריות וחברתיות בסיסיות שתורמות רבות להתפתחותו והדבר אף מומלץ על ידי רופאי ילדים רבים. חשוב מאוד להקפיד שכאשר הילד משחק עם משחק התפתחות שיהיה הורה משגיח שיוודא כי הכול כשורה, כמובן שחשוב להתאים את המשחק לגילו של הילד.

לפרטים נוספים על דברים שאפשר לעשות בעזרת חומרי יצירה, או על משחקי התפתחות ומשחקי חצר לילדים, הצוות המסור והמקצועי שלנו ישמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה ולהתאים את המשחק המושלם בעבור ילדכם. אנחנו זמינים כאן באתר או בחנות שלנו המצאת בשכונת תלפיות בירושלים.

שתף:

You may also like

עגלת קניות0
There are no products in the cart!
המשך קניה
0
לקוחות יקרים, כמה הודעות חשובות:)

משלוחים עד הבית לכל הארץ בעלות 35 ש"ח בלבד (משלוח חינם למזמינים החל מ 500 ש"ח)
אנו משתדלים לעשות הכל כדי לספק לכם את המשלוחים בזמן הקצר ביותר, אך בעקבות מצב החירום יתכנו עיכובים שלא בשליטתנו
חברתנו מרכינה ראש ומשתתפת בצער המשפחות שנפגעו באסון הנורא הזה. ומאחלת לכל המגוייסים לחזור הביתה בשלום.

דילוג לתוכן